filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
2005
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
26 listopada
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Z drugiej strony
(2005)
Bridget Ikin
nominacje
Oyster Farmer
(2004)
Anthony Buckley
,
Piers Tempest
Płotka
(2005)
Liz Watts
,
Vincent Sheehan
,
Richard Keddie
Propozycja
(2005)
Cat Villiers
,
Chris Brown
,
Jackie O'Sullivan
,
Chiara Menage
Najlepsza aktorka
wygrane
[Cate Blanchett]
Cate Blanchett
jako Tracy Heart w filmie
Płotka
(2005)
nominacje
Saskia Burmeister
Hating Alison Ashley
(2005)
Frances O'Connor
Three Dollars
(2005)
Justine Clarke
Z drugiej strony
(2005)
Najlepszy aktor
wygrane
[Hugo Weaving]
Hugo Weaving
jako Lionel Dawson w filmie
Płotka
(2005)
nominacje
Guy Pearce
Propozycja
(2005)
Ray Winstone
Propozycja
(2005)
William McInnes
Z drugiej strony
(2005)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Sarah Watt]
Sarah Watt
Z drugiej strony
(2005)
nominacje
Rowan Woods
Płotka
(2005)
John Hillcoat
Propozycja
(2005)
Greg McLean
Wolf Creek
(2005)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Noni Hazlehurst]
Noni Hazlehurst
jako Janelle Heart w filmie
Płotka
(2005)
nominacje
Tracy Mann
Hating Alison Ashley
(2005)
Kestie Morassi
Wolf Creek
(2005)
Daniela Farinacci
Z drugiej strony
(2005)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Anthony Hayes]
Anthony Hayes
jako Andy Walker w filmie
Z drugiej strony
(2005)
nominacje
Martin Henderson
Płotka
(2005)
John Hurt
Propozycja
(2005)
Robert Menzies
Three Dollars
(2005)
Najlepsza aktorka telewizyjna
wygrane
[Claudia Karvan]
Claudia Karvan
jako Frankie Page w serialu
Love My Way
(2004)
nominacje
Miranda Otto
Historia Lindy Chamberlain
(2004)
Sigrid Thornton
Little Oberon
(2005)
Romola Garai
Niesamowita podróż
(2005)
Najlepsza australijska aktorka w produkcji zagranicznej
wygrane
[Emily Browning]
Emily Browning
jako Wioletka Baudelaire w filmie
Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń
(2004)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Propozycja
(2005)
Nick Cave
,
Warren Ellis
Kiedy bracia Charlie i Mike Burns zostają schwytani przez policję, kapitan Stanley składa starszemu z nich propozycję.
nominacje
Płotka
(2005)
Nathan Larson
Three Dollars
(2005)
Alan John
Wolf Creek
(2005)
Frank Tetaz
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
Jabe Babe: A Heightened Life
(2005)
Janet Merewether
nominacje
Abortion, Corruption and Cops: The Bertram Wainer Story
(2006)
John Moore
Girl in a Mirror
(2005)
Kathy Drayton
Najlepsza scenografia
wygrane
Propozycja
(2005)
Chris Kennedy
Kiedy bracia Charlie i Mike Burns zostają schwytani przez policję, kapitan Stanley składa starszemu z nich propozycję.
nominacje
Płotka
(2005)
Luigi Pittorino
Three Dollars
(2005)
Luigi Pittorino
Z drugiej strony
(2005)
Rita Zanchetta
Najlepsze kostiumy
wygrane
Propozycja
(2005)
Margot Wilson
Kiedy bracia Charlie i Mike Burns zostają schwytani przez policję, kapitan Stanley składa starszemu z nich propozycję.
nominacje
Hating Alison Ashley
(2005)
Paul Warren
Płotka
(2005)
Melinda Doring
Z drugiej strony
(2005)
Edie Kurzer
Najlepsze osiągnięcie w rzemiośle telewizyjnym
nominacje
Agent X-19
(2005)
Brian Alexander
za scenografię
Love My Way
(2004)
Louis Irving
za zdjęcia
Niesamowita podróż
(2005)
Tim Ferrier
za scenografię
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Propozycja
(2005)
Benoît Delhomme
Kiedy bracia Charlie i Mike Burns zostają schwytani przez policję, kapitan Stanley składa starszemu z nich propozycję.
nominacje
Oyster Farmer
(2004)
Alun Bollinger
Płotka
(2005)
Danny Ruhlmann
Wolf Creek
(2005)
Will Gibson
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
nominacje
Abortion, Corruption and Cops: The Bertram Wainer Story
(2006)
Jenni Meaney
Najlepszy aktor telewizyjny
wygrane
[Shane Bourne]
Shane Bourne
jako Bill "Happy" Henderson w serialu
MDA
(2002)
nominacje
Dan Wyllie
Love My Way
(2004)
Alex O'Loughlin
Niesamowita podróż
(2005)
Chris Lilley
We Can Be Heroes
(2005)
Najlepszy australijski aktor w produkcji zagranicznej
wygrane
[Russell Crowe]
Russell Crowe
jako James "Jim" Braddock w filmie
Człowiek ringu
(2005)
Najlepszy dramat telewizyjny dla dzieci
wygrane
Holly's Heroes
(2005)
Jenni Tosi
,
Ann Darrouzet
,
Dave Gibson
nominacje
Agent X-19
(2005)
Jonathan M. Shiff
,
Daniel Scharf
Na wysokiej fali
(2005)
Noel Price
,
Dennis Kiely
Najlepszy dźwięk
wygrane
Płotka
(2005)
Peter Grace
,
Sam Petty
,
Robert Sullivan
,
Yulia Akerholt
Była narkomanka próbuje naprawić swoje życie, zaczynając od rozkręcenia własnego biznesu.
nominacje
Propozycja
(2005)
Richard Davey
,
Paul Davies
,
Ian Morgan
,
Craig Walmsley
Wolf Creek
(2005)
Tom Heuzenroeder
,
Pete Best
,
Des Keneally
,
Pete Smith
Z drugiej strony
(2005)
Pete Smith
,
Toivo Lember
,
Andrew Plain
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Jewboy
(2005)
Tony Krawitz
nominacje
A Message from Fallujah
(2005)
Richard Gibson
Azadi
(2005)
Anthony Maras
The Eye Inside
(2005)
Cordelia Beresford
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Land Mines: A Love Story
(2005)
Dennis O'Rourke
nominacje
Girl in a Mirror
(2005)
Helen Bowden
Jabe Babe: A Heightened Life
(2005)
Janet Merewether
,
Georgia Wallace-Crabbe
,
Deborah Szapiro
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie lub komedii telewizyjnej - aktor
wygrane
[Max Cullen]
Max Cullen
jako Gerry Jackson w serialu
Love My Way
(2004)
nominacje
Steve Bisley
Hell Has Harbour Views
(2005)
Tony Barry
Hell Has Harbour Views
(2005)
Frank Gallacher
MDA
(2002)
za odcinek "A Human Cost"
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie lub komedii telewizyjnej - aktorka
wygrane
[Anita Hegh]
Anita Hegh
jako Gerry Jackson w serialu
MDA
(2002)
za odcinek "Departure Lounge"
nominacje
Angie Milliken
Historia Lindy Chamberlain
(2004)
Alice McConnell
Niesamowita podróż
(2005)
Alyssa McClelland
Small Claims: White Wedding
(2005)
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Tajemnicze wyprawy Jaspera Morello
(2005)
Anthony Lucas
nominacje
Pinata
(2005)
Mike Hollands
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
wygrane
Niesamowita podróż
(2005)
Andrew Benson
,
Greg Haddrick
Rok 1788. Nastoletnia Mary za drobną kradzież zostaje zesłana do kolonii karnej w Australii.
nominacje
Hell Has Harbour Views
(2005)
Ian Collie
Historia Lindy Chamberlain
(2004)
Simone North
,
Tony Cavanaugh
Little Oberon
(2005)
Susan Bower
Najlepszy młody aktor/aktorka
wygrane
[Sophie Luck]
Sophie Luck
jako Fiona 'Fly' Watson w serialu
Na wysokiej fali
(2005)
nominacje
Maddi Newling
Danya
(2005)
Brittany Byrnes
Little Oberon
(2005)
Joanna Hunt-Prokhovnik
Three Dollars
(2005)
Najlepszy montaż
wygrane
Płotka
(2005)
John Scott
,
Alexandre de Franceschi
Była narkomanka próbuje naprawić swoje życie, zaczynając od rozkręcenia własnego biznesu.
nominacje
Propozycja
(2005)
John Gregory
Wolf Creek
(2005)
Jason Ballantine
Z drugiej strony
(2005)
Denise Haratzis
Najlepszy reżyser telewizyjny
wygrane
Love My Way
(2004)
Jessica Hobbs
za odcinek "A Different Planet"
nominacje
Niesamowita podróż
(2005)
Peter Andrikidis
We Can Be Heroes
(2005)
Matthew Saville
za odcinek piąty
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Three Dollars
(2005)
Robert Connolly
,
Elliot Perlman
nominacje
Hating Alison Ashley
(2005)
Christine Madafferi
Ilustrowany lekarz rodzinny
(2005)
David Snell
,
Kriv Stenders
The Widower
(2004)
Lyndon Terracini
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Jewboy
(2005)
Tony Krawitz
nominacje
Barely Visible
(2005)
Jody Dwyer
Tajemnicze wyprawy Jaspera Morello
(2005)
Mark Shirrefs
The Djarn Djarns
(2005)
Wayne Blair
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Z drugiej strony
(2005)
Sarah Watt
nominacje
Płotka
(2005)
Jacqueline Perske
Propozycja
(2005)
Nick Cave
Wolf Creek
(2005)
Greg McLean
Najlepszy scenariusz telewizyjny
wygrane
Love My Way
(2004)
Jacquelin Perske
za odcinek "Only Mortal'"
nominacje
MDA
(2002)
Greg Haddrick
za odcinek 12
Niesamowita podróż
(2005)
Peter Berry
We Can Be Heroes
(2005)
Chris Lilley
za odcinek pierwszy
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Love My Way
(2004)
John Edwards
,
Claudia Karvan
nominacje
Cena życia
(1998)
Maryanne Carroll
MDA
(2002)
Denny Lawrence
Policjanci z Mt. Thomas
(1994)
David Clarke
,
Gus Howard
Najlepszy serial komediowy
nominacje
We Can Be Heroes
(2005)
Chris Lilley
,
Laura Waters
Wyróżnieni w roku 2005
Płotka
(
5/13
)
Love My Way
(
5/7
)
Propozycja
(
4/12
)
Z drugiej strony
(
4/11
)
MDA
(
2/5
)
Jewboy
(
2/2
)
Niesamowita podróż
(
1/7
)
Three Dollars
(
1/6
)
Tajemnicze wyprawy Jaspera Morello
(
1/2
)
Na wysokiej fali
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.